سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 5 دی 1399  ::  13:15   

امداد رسانی هلال احمر آذربایجان غربی به 118 فرد گرفتار شده در برف

سرویس آذربایجان غربی- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از امداد رسانی به 118 فرد گرفتار شده در برف و کولاک در طی 24 ساعت گذشته توسط نیروهای امدادی هلال احمر استان خبر داد.

امیر جعفرزاده در خصوص جزییات امداد رسانی در پی بارش سنگین برف و کولاک در استان طی روز جاری به کردپرس گفت: با بارش برف و وقوع کولاک در محور آغ بلاغ در شهرستان اشنویه و برده رشان در شهرستان میاندوآب 40 خودرو به همراه 118 سرنشین گرفتار در کولاک و برف توسط نیروهای اهلال احمر امداد رسانی شد.

او ادامه داد: از این تعداد 34 خودرو به همراه 34خانوارو 102 سرنشین مربوط به شهرستان اشنویه ابتدای روستای رش کند و 6 خودرو با 6 خانوار و 15 نفر در محور میاندوآب به مهاباد در گردنه برده رشان است که توسط سه تیم امدادی توسط سه پرسنل و 9 داوطلب هلال احمر امداد رسانی شدند.

جعفرزاده از امداد رسانی به 117 نفر از 118 فرد حادثه دیده در این عملیات ها خبر داد و گفت: یک نفر از افراد گرفتار شده در برف و کولاک مصدوم شده بود که توسط نیروهای امدادی جمعیت مداوا به مرکز درمانی اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به انتقال یک خانم باردار در شهرستان تکاب به مرکز درمانی توسط نیروهای امدادی هلال احمر اشاره کرد و گفت:در این عملیات های امدادی سه دستگاه آمبولانس بکارگیری شد.

جعفرزاده با اشاره به توزیع اقلام غذایی به برخی از افراد گرفتار در برف، بیان کرد: در این عملیات 22 بسته جیره غذایی اضطرار ی نیز توزیع شده است.

وی با بیان اینکه امداد رسانی به دلیل تداوم بارش برف و لغزنده بودن محورهای ارتباطی ادامه دارد، گفت: شهروندان عزیز به محض اطلاع از این حوادث موارد را از طریق تلفن 112 اطلاع رسانی کنند.