انتشار:  سه‌شنبه 25 آذر 1399  ::  12:17

سرویس ترکیه

بیانیه PKK در خصوص درگیری با نیروهای پارتی

سرویس ترکیه - مرکز رسانه ای نیروهای HPG شاخه نظامی PKK در بیانیه ای درگیری های 13 دسامبر را یک حمله از پیش طراحی شده پارتی اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، مرکز رسانه ای نیروهای HPG شاخه نظامی PKK در بیانیه ای با اشاره به حوادث 13 دسامبر عنوان کرد: «در صبح و شب روز 13 دسامبر خودروی حامل نیروهای PKK هدف قرار گرفته است که این حملات از سوی نیروهای ویژه پارتی صورت گرفت. نیروهای پارتی پس از آن که متوجه شدند در داخل خودرو نیروهای PKK حضور دارند اقدام به تیراندازی سنگین به سمت خودروی متوقف شده کرده اند. در ساعت 20:30 همان روز نیز یک خودروی دیگر حامل نیروهای PKK توسط یک خودروی زرهی مجهز به سلاح سنگین نیروهای پارتی مورد تعقیب قرار گرفته و پس از عدم توقف خودروی حامل نیروهای PKK اقدام به تیراندازی به سمت خودرو کرده اند. در این دو حمله 3 تن از نیروهای PKK که حال 2 تن از آنان وخیم گزارش شده است زخمی شده اند».

به نوشته خبرگزاری فرات نیوز، در ادامه این بیانیه آمده است: «کاملا واضح و مشخص است که به صورت سیستماتیکی تصمیم به مقابله با PKK گرفته شده است. این یک اقدام برنامه ریزی شده است که با هدف حمله به نیروهایمان صورت گرفته است. مسئولیت تمام این حوادث بر عهده کسانی است که آن را طراحی و اجرا کرده اند».

 

کد خبرنگار: 30102